Zapraszamy do współpracy

Śruta pszenna

Pszenica należy do najstarszych zbóż wykorzystywanych przy wypieku chleba (uprawiana jest od minimum sześciu tysięcy lat). Z powodzeniem stosowana jest przy produkcji wysokiej jakości gatunków mąki, najlepszych makaronów oraz produktów cukierniczych.
 
Śruta pszenna to nic innego jak grubo zmielone ziarna pszenicy. Bogata jest w skrobię, białko, gluten, witaminy (takie jak B2, D, E, K, PP, niacynę, tiaminę, ryboflawinę, karoten oraz tokoferol) oraz szereg soli mineralnych, wśród których znajdują się między innymi: wapń, sód, potas, magnez, fosfor, żelazo. Zwarty w niej błonnik pozytywnie działa na układ trawienny, wspomaga procesy oczyszczenia wątroby a przez to korzystnie wpływa cały organizm ludzki.

 

Śruta pszenna szeroko stosowana jest w przemyśle piekarniczym jako składnik mąk i makaronów, zaś ugotowana z powodzeniem może zastąpić kaszę zarówno w daniach mięsnych jak również wegetariańskich.

 

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej firmy, gwarantujemy szeroki wybór produktów, wśród których znajdują się śruta pszenna oraz skrobie ziemniaczane. Zapraszamy serdecznie do składania zapytań ofertowych.