Zapraszamy do współpracy

Lepiszcze skrobiowe – spoiwo do brykietu

Lepiszczem jest modyfikowana skrobia pszenna. Jest ona doskonałym środkiem klejącym, który znalazł zastosowanie w produkcji różnego rodzaju produktów m.in. brykietów z miału węgla drzewnego (brykiet drzewny) i kamiennego, pelletów z trocin, słomy i flotu. Stosowanie lepiszcza ze skrobi pszennej jako spoiwa do brykietu wymaga jedynie wymieszania z surowcem, lekkiego nawilżenia (w przypadku produktów suchych). Tak uzyskaną masę podaje się na brykieciarkę. Gdy brykiet drzewny zostanie uformowany, musi on zostać poddany procesowi suszenia. Zalecane dozowanie dla miału węgla drzewnego 5 – 7 %. Dozowanie dla pelletów z trocin, słomy, flotów, miału węgla kamiennego lub brunatnego od 0,5 do 2,5 %.

 

Porównanie dostępnych na rynku produktów i metod pokazało, że lepiszcze ze zmodyfikowanej skrobi pszennej jest najbardziej wydajnym i efektywnym sposobem na uzyskanie brykietu lub pelletu i stanowi dobrą alternatywę dla innych sposobów. Jako spoiwo – lepiszcze skrobiowe nie ma sobie równych. Dlatego polecamy lepiszcze dla wszystkich, którzy produkują brykiet i chcą otrzymać spoiwo do brykietu w dobrej cenie.

Spoiwo jest dostępne w dwóch rodzajach opakowań: w formie wielowarstwowych papierowych worków wentylowych po 25 kg netto (paleta 675 kg) lub w workach typu Big Bag po 900 kg.

 

Osoby zainteresowane zakupem spoiwa ze skrobi modyfikowanej lub innych produktów FOODPOL-SERVICE zapraszamy do kontaktu i nawiązania współpracy! W razie potrzeby każdy klient może liczyć na fachowe doradztwo.